UBB Cluj a pierdut la Campionatul European. Trei fotbaliști ai Unirii Dej, în primul ”11”

fotbal UBB

Echipa de fotbal a Universităţii Babeş-Bolyai, cu trei jucători ai Unirii Dej în teren, a pierdut al doilea meci de la Campionatul European Universitar din Croaţia, scor 1-2 cu spaniolii de la Camilo Jose Cela University.

Spaniolii de la Camilo Jose Cela University au deschis scorul, însă sportivii UBB au reușit să egaleze prin Viorel Ionașcu. Ibericii au marcat în prelungirile partidei de la Campionatul European Universitar din Croația și și-au asigurat toate cele trei puncte puse în joc.

În meciul disputat aseară, trei fotbaliști ai Unirii Dej s-au regăsit în primul ”11” trimis pe teren de antrenorul Septimiu Ormenișan. Este vorba despre Marius Ionescu, Marius Rogozan și Răzvan Munteanu.

UBB Cluj: Vaida – Kis, Ionescu, Kereki, Hâmpea – Popa, Rogozan, Cristea, Ionaşcu – Muntean – Pop Al. Au mai intrat pe teren Popescu, Medrea, Halas și Vălean.

Partida cu Wurzburg, decisivă pentru calificarea în sferturile de finală, va debuta la ora 20.