Weekend plin de succes pentru clubul „Latino Angels” Dej – FOTO

Latino Angels Dej 1

Weekend-ul trecut a fost încununat de succes pentru clubul de dans sportiv „Latino Angels” Dej, club antrenat de Alexandru Miheștean și Vlad Pâslariu (fost campion mondial în anul 2013).

Sâmbătă, 16 mai, a avut loc la Bacău competiția „Cupa ADAMAS”, în urma căreia, cuplul format din Sonia Maria Stelea și Cezar Mironescu au ocupat locul I la Open Basic STANDARD, categoria 12-13 ani (Concurs internațional) și locul III la OPEN STANDARD, categoria 12-13 ani (Concurs internațional).

Duminică, 17 mai, a avut loc la Bistrița competiția „Cupa FLORIS”, în urma căreia, cuplul format din  Sonia Maria Stelea și Cezar Mironescu au obținut locul II la Open Basic STANDARD, categoria 12-15 ani și locul III la OPEN STANDARD, categoria 12-15 ani.

Clubul de dans sportiv „Latino Angels” Dej, a obținut deasemenea rezultate remarcabile la competiția desfășurată la Bistrița:

• Andreea Cosmuta și Raul Pop – locul I, categoria D, 12-13 ani și locul V la Open Basic STANDARD 12-15 ani ;
  • Mara Lechintean și Florin Mathe – locul I, categoria Hobby, 6-9 ani;
  • Madalina Rafa și Bogdan Pop – locul I, categoria E, 6-9 ani;
  • Alexandra Fort și Gabriel Szabo – locul I, categoria E, 6-9 ani;
  • Adriana Suciu și Robert Kiss – locul II, categoria E, 12-13 ani;
  • Szokacs Emanuel și Mathe Ioana – locul IV, categoria E, 12-13 ani;
  • Vladimir Popescu și Laura Muresan – locul VII, categoria E 12-13 ani;
  • Todica Denis și Szekely Andreea – locul V, categoria Hobby, 12-13 ani (primul concurs oficial);
  • Florean Darius și Neamțu Daria Maria – locul I, precompetitional 1 dans, categoria 10-11 ani;