Eveniment
Elevii de la CNAM Dej se întorc la școală. Decizia de ultimă oră luată de CJSU Cluj

Publicat acum
3 anipe

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) a decis azi, într-o ședință extraordinară, reluarea activității didactice cu prezență fizică la Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Dej.
Astfel, conform Hotărârii nr. 26 din 24 ianuarie, începând de azi, elevii se vor întoarce fizic la Colegiul Național ”Andrei Mureșanu”.
Pe de altă parte, la Liceul Teoretic ”Alexandru Papiu Ilarian” Dej este suspendată activitatea didactică cu prezență fizică până miercuri, 26 ianuarie. Ulterior, CJSU Cluj se va pronunța și în cazul acestei unități școlare.
De menționat că azi, 24 ianuarie 2022, incidența în Dej este 22,65 (864 cazuri de infectare COVID-19).
Citește și:
Dejul se pregătește să rămână fără apă | Bazine amplasate în cartierele orașului, apă potabilă în școli și la spital
Cum s-au împărțit voturile, ce județe a câștigat Nicușor Dan și în ce județe s-a impus George Simion | GRAFIC
Dej | Rezultate OFICIALE ALEGERI PREZIDENȚIALE 2025 – turul 2 | Nicușor Dan, aproape 10.000 voturi!