Eveniment
O grădiniță din Dej trece în online, din cauza numărului mare de infectări
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/10/gradinita-arlechino-reabilitata-9-1024x682.jpg)
Activitatea de la două grădinițe din Dej și Apahida și de la un liceu din Cluj-Napoca se va desfășura online până la începutul lunii viitoare.
Este vorba despre Grădinița cu Program Prelungit ”Arlechino” Dej, Grădinița cu Program Prelungit Apahida și Liceul Greco-Catolic „Inochentie Micu” Cluj-Napoca (ciclul gimnazial și liceal).
Activitatea cu prezență fizică la cele trei unități școlare se suspendă până la data de 3 februarie, conform unei Hotărârii nr. 29 din 25 ianuarie 2022 a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) Cluj.
În această perioadă, toate cursurile vor avea loc doar în format online.