Dragoș Militaru, după ce a dus Unirea Dej pe primul loc în Liga 2: ”Băieții au o mentalitate de învingători” – VIDEO

La finalul meciului cu Unirea Constanța, în urma căruia Unirea Dej a ajuns în fruntea Ligii 2, antrenorul Dragoș Militaru a tras câteva concluzii.

”Nebunie… Foarte frumos, pentru momentele acestea cred că ne-am și apucat de fotbal, niște momente foarte frumoase. Încă nu realizez că am putut să întoarcem (n.r. – scorul) în ultimele două minute, dar nu e întâmplător pentru că băieții au demonstrat și astăzi că au o mentalitate corectă, de învingători, de luptători până la ultima fază. E al nu știu câtelea meci în care reușim să revenim, suntem puternici și îi felicit și cu această ocazie, după ce i-am felicitat și la vestiar.

Nu a fost un joc rău, ne-am creat foarte multe situații, mai ales în repriza a doua, mai echilibrată prima repriză, pe un fond de dominare al nostru au avut și ei o ocazie destul de mare la 0-0, dar eu cred că am avut mult mai multe situații, ocazii, plus un penalty ratat”, a declarat după meci antrenorul Unirii Dej, Dragos Militaru.