Ştiri din zonă
ACCIDENT cu CINCI victime în Piața Cipariu din Cluj-Napoca – FOTO
Publicat acum
7 anipe
de
Dorin Cociș
Patru persoane, între care un pieton, au fost rănite, sâmbătă, în jurul orei 14:20, în urma unui accident produs în Piața Cipariu din Cluj-Napoca, în care o maşină a fost proiectată pe trotuar.
Potrivit primelor informații, conducătorul unui autoturism, un tânăr în vârstă de 28 de ani din Cluj-Napoca, în momentul în care a virat la stânga spre Aleea Învățătorului, din cauză că nu s-a asigurat corespunzător, a intrat în coliziune cu o maşină condusă de un bărbat în vârstă de 45 de ani din Cluj-Napoca, care se deplasa regulamentar prin Piața Ștefan cel Mare înspre Piața Cipariu.
Din impact, maşina condusă de tânărul de 28 ani a fost proiectată pe trotuar, unde a surprins și accidentat doi pietoni – un bărbat şi o femeie în vârstă de 45 şi respectiv 46 de ani din Bucureşti.
Şoferul în vârstă de 28 de ani şi doi pasageri din maşina acestuia – un bărbat de 28 ani şi o femeie de 26 ani – au fost de asemenea răniţi.
Cele cinci victime au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
Fiind testat cu aparatul etilotest, șoferul în vârstă de 45 de ani avea o concentraţie de 0,16 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Oamenii legii au demarat o anchetă în acest caz pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul rutier.
Citește și:

Pompierii din Dej au ajutat la stingerea unui incendiu izbucnit la o pensiune din Cluj-Napoca – FOTO

Patru dintre inculpații care au atacat ambulanța din Dej contestă măsura arestului. Cât plăteşte statul pentru ei

De ce atacatorii ambulanței de la Dej riscă ani de închisoare? Noua lege, în vigoare chiar din ziua atacului











