Eveniment
Dej | I-au făcut semn să oprească mașina, dar a fugit pe un drum comunal. De ce a vrut să scape
Publicat acum
5 anipe

Vineri în jurul orei 19.15, poliţiştii din cadrul Secţiei 5 Poliţie Rurală Dej au efectuat semnal regulamentar de oprire conducătorului unui autoturism care se deplasa pe DJ109A, însă acesta și-a continuat deplasarea.
Poliţiştii au pornit în urmărirea acestuia, conducătorul pătrunzând pe un drum comunal, unde a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare, părăsind partea carosabilă.
La volanul autoturismului a fost identificat un bărbat în vârstă de 33 de ani, din comuna Apahida, care nu deţinea permis de conducere.
În cauză sunt efectuate cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, faptă prevăzută şi pedepsită de Codul penal.
Citește și:

Clipurile de pe TikTok cu ”ambulanţa neagră”, în vizorul CNA, după atacul din comuna Recea Cristur

Șofer din Dej, băut la volan pe un drum comunal din Sălaj. A fost tras pe dreapta după miezul nopții

Ambulanță de la Dej atacată | Federația ”Ambulanța” cere încadrarea activității în categoria I de condiții de deosebit de periculoase












