Sport
Academia de Fotbal Paul Papp ”își deschide porțile” sâmbătă, la Dej

Publicat acum
10 anipe
Academia de Fotbal Paul Papp își va deschide porțile pentru micuții fotbaliști, sâmbătă, 19 septembrie, la Dej.
Înscrierile se vor face sâmbătă, 19 septembrie, cu începere de la ora 13, la Parcul Balnear Toroc Dej (pe terenul sintetic), în orașul natal al stelistului. Astfel, copilașii cu vârsta până în 11 ani sunt așteptați la prima acțiune de selecție, iar cei mai buni dintre ei vor face parte din Academia de Fotbal Paul Papp.
Director sportiv al Academiei va fi Ovidiu Farcaș, antrenor principal Sabin Coc, iar antrenor secund Călin Sabo. Președinte ar urma să fie Vasile Hășmășan.
Citește și:
Clujul nu mai contează în PNL! A pierdut toate funcțiile de la conducerea centrală. Tișe: ”Cooperativa trădătorilor şi a non-performanţei politice a pus mâna pe partid!”
Piața Bobâlna din Dej, neîncăpătoare în a doua zi a Zilelor Municipiului Dej – VIDEO
Câine călcat cu mașina, într-o parcare din Gherla