Academia de Fotbal Paul Papp, locul III la ”Cupa Prieteniei LPS Bistrița” – FOTO

academia-de-fotbal-paul-papp-2Academia de Fotbal ”Paul Papp” din Dej a participat ieri la ”Cupa Prieteniei LPS Bistrița”, competiție în cadrul căreia a urcat pe podium.

La turneul care a fost organizat de către Liceul cu Program Sportiv (LPS) Bistrița au participat nouă echipe, acestea fiind împărțite în trei grupe valorice. În faza grupelor, Academia de Fotbal „Paul Papp” (grupa 2007-2008) a învins LPS Bistrița și Avântul Reghin și s-a clasat pe prima poziție.

În următoarele două meciuri, micuții fotbaliști antrenați de Adrian Hoza au pierdut cu Gloria Bistrița și LPS Bistrița. Chiar dacă au avut o evoluție foarte bună pe teren, câteva greșeli personale și-au spus cuvântul, iar dejenii au fost nevoiți să se mulțumească cu locul III la finalul turneului ”Cupa Prieteniei LPS Bistrița”.