Ştiri din zonă
ACCIDENT cu două persoane rănite ușor la intrare în Beclean! O mașină s-a răsturnat – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/04/Accident-semn.jpg)
Două persoane au fost rănite ușor în urma unui accident rutier produs duminică seara, în jurul orei 22:05, pe DN17D, între localitățile bistrițene Săsarm și Beclean.
Potrivit primelor infromații, conducătoarea unui autoturism, o femeie în vârstă de 26 de ani, din Aiud, județul Alba, în timp ce se deplasa dinspre Năsăud înspre Beclean, din cauza neadaptării vitezei într-o curbă, a pierdut controlul asupra volanului, a ieșit în afara părții carosabile, unde s-a răsturnat.
La fața locului au intervenit în scurt timp pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Beclean cu o autospecială dotată cu modul de descarcerare, echipaje de prim-ajutor, dar și polițiștii.
În urma impactului, conducătoarea auto și un pasager au fost răniți ușor.
Șoferița a fost testată cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.
Oamenii legii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal de vătămare corporală din culpă.