Eveniment
ACCIDENT cu trei mașini implicate, la intrare în Dej – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
8 anipe
de
Dorin CocișUn accident de circulație, soldat doar cu pagube materiale, a avut loc ieri după-amiază, pe DN1C, la intrare în municipiul Dej.
Potrivit primelor informații, șoferul unui autoturism, în timp ce se deplasa dinspre Cluj-Napoca spre Dej, ajuns pe strada Vâlcele din municipiu, a frânat brusc, din cauză că și mașinile care circulau în fața sa au frânat, la rândul lor, puternic. Șoferul unei autoutilitare, care circula în spatele său, a reușit să oprească la limită, însă a fost izbit din spate de un alt autoturism, proiectându-l în autoturismul din față.
Din fericire, în urma impactului nu s-au înregistrat victime, doar pagube materiale.
Pe timpul cercetărilor la fața locului, traficul în zonă s-a desfășurat cu mare dificultate, cozile de mașini întinzându-se pe mai mulți kilometri în ambele direcții.