Ştiri din zonă
ACCIDENT FEROVIAR în Figa. Șoferul de 19 ani a scăpat teafăr – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/04/accident-feroviar-Figa-1024x576.jpeg)
Un accident feroviar a avut loc azi-dimineață, în jurul orei 08:35, pe Drumul Județean 172, în localitatea Figa.
Din primele informații, în zona unei treceri la nivel cu calea ferată, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din localitatea Figa, a fost acroșat de trenul care circula pe relația Bistrița-Cluj.
Tânărul – care se afla singur în mașină – a scăpat teafăr, fiind totuși transportat la spital pentru îngrijiri medicale și investigații suplimentare. Acesta a fost testat cu aparatele etilotest și DrugTest, rezultatele fiind negative.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.
foto: bistrițeanul.ro