Ştiri din zonă
ACCIDENT în afara localității Răscruci, cinci mașini implicate
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
8 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/12/politie-politisti-lumina-1024x682.jpg)
Un accident rutier s-a produs, aseară, pe DN1C-E576, în afara localității Răscruci.
Cinci autovehicule au fost implicate în accident. La fața locului au intervenit două autospeciale din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca, două ambulanțe, dar și polițiștii.
”Din primele date obținute rezultă faptul că impactul inițial a avut loc între un autoturism condus de un bărbat de 69 de ani, pe banda 1, înspre Cluj-Napoca și o autoutilitară, condusă în aceeași direcție, pe banda Nr 2.
Ulterior, autovehiculele ar fi fost proiectate pe sensul opus, rezultând rănirea a doi conducători auto care se deplasau înspre Gherla. Testările cu aparatul etilotest au avut rezultate negative”, a precizat IPJ Cluj.
”După ce au fost evaluate șase persoane de către echipajele SAJ, două au fost transportate la spital. Celelalte 4 au refuzat transportul la spital”, a informat ISU Cluj.