Ştiri din zonă
ACCIDENT în Cristeștii Ciceului. Un microbuz a intrat într-un cap de pod
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/01/ambulanta-1024x577.jpg)
Un accident de circulație a avut loc azi-noapte, în jurul orei 00:40, pe DN17, în localitatea Cristeștii Ciceului.
Din primele informații, un microbuz s-a izbit de un cap de pod. În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit pompierii din cadrul ISU B-N, mai multe echipaje de prim-ajutor, dar și polițiștii.
Din fericire, cei nouă pasageri au ieșit singuri din microbuz și nu au suferit răni. Aceștia au fost evaluați de echipajele medicale, însă nu s-a impus transportul lor la spital.