Eveniment
ACCIDENT în Dej. O mașină condusă de un șofer beat s-a răsturnat pe plafon – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/02/phonto-1024x643.jpeg)
Un accident rutier a avut loc, azi-dimineață, în jurul orei 06:30, pe strada 1 Mai din municipiul Dej.
Din primele date, un autoturism s-a răsturnat. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu două autospeciale cu modul de descarcerare, o ambulanță și polițiștii.
Salvatorii „au găsit un autoturism răsturnat pe plafon, cu ocupanții ieșiți din acesta. Un bărbat de aproximativ 50 de ani a fost consultat de către echipajul SAJ la locul accidentului și a refuzat transportul la spital”, a precizat ISU Cluj.
ACTUALIZARE: ”Conform primelor cercetări efectuate la fata locului a rezultat că, un bărbat, de 54 de ani, care conducea autoturismul în direcția municipiul Dej, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare într-o curba deosebit de periculoasă la stânga, semnalizată corespunzător, izbindu-se de un imobil. Bărbatul a fost consultat la fața locului de echipajul medical.
Testarea cu aparatul etilotest a indicat rezultat pozitiv, respectiv 0,63 mg/l alcool pur în aerul expirat. În cauză sunt efectuate cercetări pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care a avut loc evenimentul și pentru luarea măsurilor legale”, a informat IPJ Cluj.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/02/phonto-1024x643.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/02/phonto-1-1024x768.jpeg)