Eveniment
ACCIDENT în Dej. Trei mașini implicate, o tânără a ajuns la spital – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/01/accident-dej-str-1-mai-ian2.jpeg)
Un accident de circulație a avut loc în această seară, în jurul orei 19:19, pe strada 1 Mai din municipiul Dej.
În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dej cu o autospecială cu modul de descarcerare, o ambulanță, dar și polițiștii.
Salvatorii au găsit ”trei autoturisme avariate, iar o tânără a avut nevoie de îngrijiri medicale. În cele din urmă, aceasta a fost transportată la spital, având, la o primă evaluare, afecțiuni superficiale. De asemenea, pompierii au asigurat măsurile PSI”, a informat ISU Cluj.
ACTUALIZARE: Conform primelor cercetări efectuate de polițiști, ”s-a stabilit că autoturismul condus din direcția străzii Vâlcele spre centrul municipiului, de un tânăr de 19 ani, din comuna Cuzdrioara, a părăsit partea carosabilă, fiind proiectat în zona trotuarului, ulterior fiind avariate două autoturisme parcate, dar și o conductă de gaze naturale. O tânără care se afla în autoturismul conducătorului auto de 19 ani a fost transportată la o unitate medicală. Testarea cu aparatul etilotest a acestuia a avut rezultat negativ”, a precizat IPJ Cluj.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/01/accident-dej-str-1-mai-ian2.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/01/accident-dej-str-1-mai-ian1.jpeg)