Eveniment
ACCIDENT în Dej. Un bărbat ar fi pierdut controlul mașinii într-o curbă
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/11/Ambulanta-noaptea.jpg)
Un accident rutier a avut loc în această seară, în jurul orei 18:50, pe strada 1 Mai din municipiul Dej.
Din primele cercetări efectuate, polițiștii au constatat că un bărbat, de 33 de ani, din comuna Câțcău, care conducea un autoturism înspre municipiul Cluj-Napoca, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare în curbă, intrând în coliziune cu un autoturism care circula din sensul opus, la volanul căruia se afla o femeie de 39 de ani.
În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu o autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD, o ambulanță, dar și polițiștii.
În urma evenimentului, bărbatul în vârstă de 33 de ani a necesitat îngrijiri medicale.
Testările cu aparatul etilotest au indicat rezultate negative.