Eveniment
Accident în Dej. Un TIR a acroșat un autocar, șoferul nu a suflat în etilotest
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Un accident de circulație s-a petrecut în această seară, în jurul orei 19:45, pe strada 1 Mai din Dej.
Din primele informații, șoferul unui TIR care circula dinspre Baia-Mare înspre Cluj ar fi pătruns pe contrasens și a acroșat un autocar. Șoferul autotrenului nu a oprit după producerea accidentului și și-a continuat drumul. Conducătorul auto a fost identificat în scurt timp de polițiștii din Dej și a fost oprit în zona unei benzinării de la ieșirea din oraș.
Șoferul TIR-ului a refuzat să sufle în etilotest și a fost condus la Spitalul Municipal Dej pentru prelevarea probelor biologice. Urmează ca polițiștii să stabilească cu exactitate dacă șoferul era beat sau nu.
foto: arhivă