Eveniment
ACCIDENT în Fizeșu Gherlii, trei autoturisme avariate. Două femei și o minoră, la spital – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/02/accident-fizesu-gherlii-trei-auto-1024x768.jpg)
Un accident rutier s-a petrecut azi-dimineață, în jurul orei 10:15, pe raza localității Fizeșu Gherlii.
În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Dej cu o autospecială cu modul de descarcerare, echipajul SMURD de la Punctul de Lucru Gherla, dar și polițiștii.
”Salvatorii au găsit trei autoturisme avariate, fără persoane încarcerate. Paramedicii au acordat prim-ajutor calificat la două femei de 30 și 37 de ani. Acestea au fost transportate la spital, fiind în permanență conștiente și cooperante. Tot la spital a fost dusă și o minoră de 15 ani cu răni superficiale”, a informat ISU Cluj.
În paralel, pompierii au asigurat măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor.