Eveniment
ACCIDENT în Fundătura, coliziune între trei autovehicule – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/02/accident-in-lant-fundatura-1024x471.jpg)
Un accident rutier a avut loc azi-dimineață, în jurul orei 08:25, pe DN1C – E576, în localitatea Fundătura.
Din primele date s-a constatat că a avut loc o coliziune între trei autovehicule, produsă pe fondul nepăstrării distanței de siguranță, pe sensul de mers Cluj-Napoca spre Gherla.
”Conducătorul unei autoutilitare, respectiv un bărbat în vârstă de 46 de ani, din Cluj-Napoca ar fi intrat în coliziune cu autoturismul aflat în fața sa, condus de un bărbat în vârstă de 36 de ani, care a fost proiectat într-un ansamblu de vehicule.
Bărbatul de 36 de ani a fost preluat de un echipaj medical pentru mai multe investigații de specialitate”, a informat IPJ Cluj.
Testările cu aparatul etilotest au indicat rezultate negative.