Eveniment
ACCIDENT în Mănășturel. Un autoturism a ieșit în afara părții carosabile – FOTO

Publicat acum
2 anipe

Un accident rutier s-a petrecut în această dimineață, în jurul orei 08:30, pe raza localității Mănășturel, comuna Cuzdrioara.
Din primele informații, un autoturism a ieșit în afara părții carosabile. În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej, un echipaj SMURD, dar și polițiștii. Din fericire, nu au existat persoane încarcerate.
Conducătorul auto, un tânăr de aproximativ 20 de ani, va fi transportat la spital, fiind conștient și cooperant. Se pare că acesta prezintă afecțiuni ușoare.
ACTUALIZARE: ”Conform primelor cercetări a rezultat că un tânăr, de 19 ani, din județul Bistrița-Năsăud, care circula cu autoturismul înspre municipiul Dej, pe fondul altor preocupări de natură a-i distrage atenția, ar fi acroșat un utilaj buldoexcavator parcat în afara părții carosabile, semnalizat cu balize direcționale, ulterior intrând în șanțul din partea dreaptă a sensului de mers. În urma evenimentului, tânărul a fost transportat la o unitate medicală. Testarea cu aparatul etilotest a indicat rezultat negativ”, a informat IPJ Cluj.


Citește și:
Prețurile de produsele de bază ar urma să crească de luna viitoare! Guvernul refuză menținerea plafonării pentru alimente
ACCIDENT lângă Glod. Impact între două mașini, unul dintre șoferi era beat – VIDEO
Accident MORTAL în Jucu. Polițiștii au resuscitat victima din Gherla până la sosirea echipajelor medicale – FOTO