Eveniment
ACCIDENT în Negrilești. Indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive în cazul șoferului
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
7 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/01/politie-iarna-actiune-1024x683.jpg)
În dimineața de 27 decembrie, un tânăr de 18 ani din Beclean a fost implicat într-un accident rutier, produs pe Drumul Județean 170, în localitatea Negrilești, soldat cu pagube materiale.
În urma testării cu aparatul din dotare, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive. Menționăm faptul că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, bărbatul fiind condus la spital pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările vor fi continuate de polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Petru-Rareș sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.