Eveniment
ACCIDENT în Nireș, femeie transportată la spital – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/04/C4AE99EB-B737-4156-AABA-A3053686B04E-1024x617.jpeg)
Un accident de circulație a avut loc în această dimineață în localitatea Nireș, comuna Mica.
Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dej, dar și polițiștii.
“Într-unul dintre autoturisme se afla o femeie care nu reușea să iasă din acesta. Salvatorii au folosit echipamentele speciale pentru a o extrage din autoturism fără a-i agava posibilele leziuni suferite și a fost predată echipajului SMURD pentru a fi transportată la spital. Femeia, în vârstă de aproximativ 40 de ani, era în stare de conștiență și era cooperantă”, a informat ISU Cluj.