Eveniment
ACCIDENT în Piața Bobâlna din Dej, cu trei autovehicule implicate!
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
4 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/02/politia-noaptea-politisti.jpg)
Un accident de circulație, soldat doar cu pagube materiale, s-a produs luni seara, în jurul orei 23:00, în Piața Bobâlna din Dej.
Potrivit primelor informații, conducătorul unui autoturism, un bărbat din Cuzdrioara, în timp ce se deplasa dinspre strada Traian înspre strada 1 Mai, a pătruns în intersecție fără a respecta semnificația indicatorului „cedează trecerea” și a intrat în coliziune cu un autoturism care circula regulamentar dinspre Centrul Cultural „Arta”. În urma coliziunii, a fost acroșat și un autoturism care staționa.
Conducătorii auto implicați în accident au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele indicând că aceștia nu consumaseră băuturi alcoolice înainte de a se urca la volan.
Oamenii legii au demarat o anchetă în acest caz pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul rutier.