Ştiri din zonă
ACCIDENT în Spermezeu. O mașină a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
7 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/12/accident-spermezeu-masina-praf.jpeg)
Un accident rutier a avut loc, în această dimineață, în localitatea Spermezeu. Din primele date, un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat.
Un echipaj de prim ajutor SMURD de la Stația de Pompieri Beclean și SVSU Spermezeu au intervenit la fața locului.
”Echipajul de prim ajutor a preluat de la locul solicitării un bărbat în vârstă de aproximativ 41 de ani (pasager), conștient și cooperant. Prezenta un traumatism lombar, iar după stabilizare a fost evacuat la CPU Beclean pentru investigații medicale amănunțite”, a informat ISU Bistrița-Năsăud.