Eveniment
ACCIDENT la ieșire din Dej spre Bistrița – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
8 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-la-iesire-din-Dej-spre-Bistrita.jpg)
Un eveniment rutier a avut loc în această după-amiază la ieșire din municipiul Dej spre Bistrița.
La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Dej cu o autospecială și un echipaj SMURD, dar și polițiștii.
”Salvatorii au găsit un autoturism avariat, ieșit în afara părții carosabile, în zona unei stații de carburanți. O femeie a fost consultată de către echipajul SMURD la fața locului, ulterior refuzând transportul la spital. Pompierii au asigurat măsuri de prevenire a incendiilor prin decuplarea bornelor bateriei autoturismului, precum și alte măsuri pentru siguranța persoanelor implicate în accident”, a informat ISU Cluj.