Sport
AS Viile Dejului a câștigat ”Cupa de vară” Răzbuneni
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
AS Viile Dejului a câștigat ”Cupa de vară” Răzbuneni, aflată la ediția a V-a, după ce a trecut în finală de Minerul Ocna Dej.
Finala s-a disputat duminică, fotbaliștii echipei AS Viile Dejului ridicând la final ”Cupa de vară” Răzbuneni. În ultimul act al competiției s-au întâlnit AS Viile Dejului și Minerul Ocna Dej, la finalul celor 90 de minute tabela de marcaj indicând 2-0. Mihai Astalîș și Răzvan Dican, prin reușitele lor din finală, au adus victoria echipei Viile.
Totodată, Daniel Tecar (AS Viile Dejului) a primit din partea organizatorilor titlul de cel mai bun portar al turneului.