Eveniment
Bărbat condamnat la închisoare de către Judecătoria Dej, prins când încerca să intre în țară
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/11/retinut-arest-catuse.jpg)
Polițiștii de frontieră sătmăreni au depistat pe sensul de intrare în România un cetățean român, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie.
Ieri, 5 iunie, în jurul orei 8, în Punctul de Trecere a Frontierei Petea, s-a prezentat pentru a intra în țară un cetățean român, în vârstă 24 de ani, din judeţul Cluj.
În urma efectuării formalităților la frontieră, s-a constatat faptul că acesta este urmărit general, pe numele lui fiind emis, de către Judecătoria Dej, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 3 ani şi 7 luni, pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie.
Bărbatul a fost preluat de către un echipaj din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare, în vederea dispunerii măsurilor legale ce se impun.