Eveniment
Bărbat din Cășeiu, rănit într-un accident petrecut în Cluj-Napoca
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/11/smurd-pompieri-ambulanta.jpg)
Un accident de circulație a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 17:20, pe strada Aurel Vlaicu din municipiul Cluj Napoca.
Din primele informații, impactul a fost produs între două autotvehicule care se deplasau pe același sens de circulație, respectiv din direcția Cluj-Napoca spre Apahida, acestea fiind conduse de un bărbat de 68 de ani, din comuna Cășeiu și o femeie de 53 de ani, din Cluj-Napoca.
Urmare a evenimentului produs, un bărbat de 80 de ani, din comuna Cășeiu, pasager în autovehiculul condus de bărbatul de 68 de ani, a fost transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri de specialitate.
Testările efectuate cu aparatul etilotest au avut rezultat negativ.