Ştiri din zonă
Bărbat din Cluj, lovit de FULGER. Persoana care era cu el a murit
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/04/fulger-1024x700.jpg)
Doi bărbați au fost loviți de fulger, aseară, în timpul unei furtuni. Din păcate, unul dintre ei a decedat. Tragedia s-a petrecut în orașul Sângeorz-Băi, din județul Bistrița-Năsăud.
”A fost sesizat prin 112 faptul că, în orașul Sângeorz-Băi, doi bărbați au fost loviți de fulger. Din primele date, cei doi s-ar fi adăpostit pe timpul unei furtuni sub un foișor din lemn, în vecinătatea unei păduri. Din nefericire, unul dintre aceștia, în vârstă de 33 de ani, din Timișoara a decedat. Celui de-al doilea, în vârstă de 37 de ani, din Cluj-Napoca, i-au fost acordate îngrijiri medicale.
A fost întocmit dosar penal, iar cercetările continuă pentru ucidere din culpă, de către polițiștii din Sângeorz-Băi”, au informat oamenii legii.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/12/LogoalbDej24190x61.png)