Eveniment
Bărbat din Dej condamnat la ÎNCHISOARE, prins de oamenii legii
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/06/arest-retinut-mandat-arestare-retinere-catuse-inchisoare.jpg)
Un bărbat din Dej, condamnat la închisoare, a fost prins de oamenii legii și depus în Penitenciarul Gherla.
La data de 8 decembrie, în jurul orei 13:30, poliţişti din cadrul Poliției municipiului Dej au depistat un bărbat de 63 ani, din Dej, pe numele căruia este emis mandat de executare a pedepsei închisorii de către de Judecătoria Dej, fiind condamnat la pedeapsa de 2 ani și 8 luni închisoare în regim de detenție pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
Bărbatul a fost depus în Penitenciarul de Maximă Siguranță Gherla.