Eveniment
Bărbat din Dej, cu permisul suspendat, oprit pentru viteză în Bața
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/04/Politisti-IPJ-Cluj-actiune-radar-razie.jpg)
La data de 3 noiembrie, polițiștii din cadrul Poliției orașului Beclean au depistat cu aparatul radar pe Drumul Național 17 în Bața, un autoturism care se deplasa cu viteza de 92 km/h pe un sector de drum limitat la 50 de km/h.
Polițiștii rutier au identificat șoferul autoturismului, un bărbat de 33 de ani din Dej. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că șoferul are dreptul de a conduce autoturisme pe drumurile publice, suspendat.
În cauză, polițiștii au dispus începerea cercetărilor în cadrul unui dosar penal cu privire la fapta de conducerea unui vehicul fără permis.