Ştiri din zonă
Bărbat din Fizeșu Gherlii, prins circulând cu VITEZĂ într-o localitate din Sălaj
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
11 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/image30.jpg)
În urmă cu două zile, un bărbat din Fizeșu Gherlii a fost prins de polițiști circulând cu viteză și a rămas fără permis pentru o perioadă de patru luni de zile.
S-a întâmplat în zona localității Bărsău Mare din comuna Gâlgău, județul Sălaj. Conducătorul auto în vârstă de 26 de ani a fost înregistrat de aparatul radar circulând cu o viteză de 121 km/h prin localitate, unde limita de deplasare este de cel mult 50 km/h.
Șoferul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1.450 de lei. Totodată, s-a ales cu suspendarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pe o perioadă de patru luni de zile.