Ştiri din zonă
Bărbat din Reteag, dosar penal după ce s-a urcat la volan cu permisul suspendat
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
6 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/11/ceata-cod-galben-politisti-Cluj.jpg)
Un bărbat din Reteag s-a ales cu dosar penal după ce s-a urcat la volan, deși avea dreptul de a conduce autovehicule suspendat. Acesta a dat nas în nas cu polițiștii pe raza localității bistrițene Coldău.
Luni, 7 ianuarie, pe DN 17, pe raza localității bistrițene Coldău, polițiștii rutieri din Beclean au identificat în trafic un bărbat în vârstă de 39 ani, din Reteag, care conducea un autoturism având suspendată exercitarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice.
În cauză polițiștii au întocmit dosar penal pentru conducerea unui autovehicul fără permis de conducere.