Eveniment
Bărbat lovit de tren, între Dej și Nima
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/01/lovit-de-tren.jpg)
Un bărbat în vârstă de 30 de ani, din Gilău, a fost lovit de tren, între Dej și Nima. Starea acestuia este gravă.
Alarma s-a dat azi-dimineață, puțin după ora 9. Se pare că bărbatul de 30 de ani, din Gilău, ar fi traversat calea ferată când a fost acroșat de un tren care circula pe firul doi. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat de urgență polițiștii, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej și o ambulanță cu medic.
Bărbatul a fost grav rănit, fiind transportat la spital pentru îngrijiri medicale și investigații suplimentare.
Revenim cu detalii!