Sport
Baschetbalistă din Dej, CAMPIOANĂ a doua oară cu Sepsi – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/05/stefania-catinean-campioana-Sepsi-2022.jpg)
O baschetbalistă din Dej a devenit pentru a doua oară campioană a României cu Sepsi Sfântu Gheorghe, formație pentru care evoluează din anul 2019.
Recent, echipa de baschet feminin Sepsi Sfântu Gheorghe a cucerit din nou titlul naţional, după al cincilea meci, decisiv, din finala Ligii Naţionale, cu FCC Baschet Arad. Sepsi a câştigat titlul naţional cu scorul de 3-2 la general, rezultatele înregistrate în disputele cu FCC Baschet Arad fiind: 76-61, 84-68, 61-67, 63-67 şi 78-60.
La campioana României evoluează și Ștefania Cătinean, fostă elevă și componentă a LAPI Dej (antrenată de-a lungul anilor de Laurenția Chira, Simona Cătinean și Oana Hășmășan, alături de care a obținut numeroase medalii).
Acesta este al doilea titlu obținut de Ștefania Cătinean alături de Sepsi Sfântu Gheorghe.