Eveniment
Câine salvat de pompieri, în Dej – VIDEO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/07/caine-salvat-canal-DEJ-1024x640.png)
Un apel la 112 a anunțat astăzi, în jurul orei 12:40, că un câine a căzut printr-o gură de canal, în Dej.
Un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej a fost solicitat, azi, să salveze un câine căzut printr-o gură de canal, pe strada Pintea Viteazu din municipiul Dej. Militarii au reușit să-l evacueze imediat după sosirea la locul indicat, folosind un laț special și câteva echipamentele de pe autospeciala de intervenție.
Câinele a fost lăsat în libertate, având în vedere că nu prezenta traumatisme vizibile.