CFR Dej, înfrângere pe final de meci cu Arieșul Mihai Viteazu

AS CFR Dej ISCT 1921 Campia Turzii (4)

Echipa de fotbal CFR Dej a pierdut, scor 0-2, pe teren propriu, meciul disputat în compania formației Arieșul Mihai Viteazu.

Partida dintre CFR Dej și Arieșul Mihai Viteazu – programată ieri, la ora 11, pe terenul ”Obor” – a contat pentru etapa a XXI-a a Ligii a IV-a. Meciul, care a fost unul destul de echilibrat, s-a decis în ultimele 10 minute de joc, atunci când Lucian Nemeș și Ionuț Mercean au marcat pentru Arieșul și au stabilit scorul final. În urma acestui rezultat, dejenii rămân pe penultimul loc în clasament, cu doar opt puncte acumulate în acest sezon.

”A fost un joc destul de echilibrat, dar am pierdut iar în ultimele minute. Ei au dat gol la o eroare a noastră, iar când au greşit ei, noi am trimis pe lângă poartă. Asta e, cam aici s-a făcut diferenţa. Am jucat cu şase juniori în teren, iar unul dintre ei a greşit şi am primit imediat gol. Din păcate, tinereţea și experiența şi-au spus cuvântul”, a declarat Darius Boldor, antrenorul CFR-ului.

CFR Dej: Bonţidean – Prodan, Botcă, Duma, Marian – Boldor, Petruţiu, Ciurean, Retegan – Rişcău, Dican. Au mai intrat: Bereczki, Tecar, Georgiu. Antrenor: Darius Boldor

Arieşul Mihai Viteazu: Barta – Tolomeiu, Buglea, Florea, Boboia – Oltean, Balint, Mercean I, Varga – Imbuzan, Ignat. Au mai intrat: Mureşan R, Nemeş, Mercean V. Antrenor: Dorel Mureşan