CFR Dej, învinsă categoric de ”U” Cluj, scor 0-7

u-cluj-cfr-dej

Echipa de fotbal CFR Dej a fost învinsă cu 7-0, în deplasare, de Universitatea Cluj, într-un meci disputat ieri după-amiază pe Cluj Arena.

Partida dintre ”U” Cluj și CFR Dej a contat pentru a treia etapă a Ligii a IV-a. Dejenii au rezistat doar 10 minute pe Cluj Arena fără să primească gol. Lemac a deschis scorul pentru ”șepcile roșii” în minutul 10, pentru ca mai apoi Hațiegan să dubleze diferența, din penalty, în minutul 34.

După reluare, Ghencea a înscris al treilea gol pentru ”U” Cluj, dintr-o lovitură cu capul. Și golul al patrulea a fost înscris tot cu capul, de data aceasta la finalizare fiind Goga. Cîndea a făcut 5-0 în minutul 72, iar Lemac a reușit ”dubla” cu câteva minute înainte de finalul partidei. Scorul final a fost stabilit de Pintea, 7-0.

”U” Cluj: Man – Fizeşan, Arudan, Cîndea, Hîmpea – Giurgiu (cpt.), Moşuţi – Lemac, Goga, Bercea – Iuliu Haţiegan. Rezerve: Pop, Nistor, Irimie, Popa, Paşca, Pintea, Kilin. Antrenor: Marius Popescu.

CFR Dej: Pop – Boldor, Todică, Lazăr, Marian – Dican, Ciurean, Retegan, Buburuz – Borşan, Kereceş. Rezerve: Mate, Cociş, Mureşan, Bâra, Prodan. Antrenor: Darius Boldor.

Marcatori: Brian Lemac (min. 9, min. 82), Iuliu Haţiegan (min. 33, penalty), Mădălin Bercea (min. 53), Dorin Goga (min. 65), Rareş Cîndea (min. 72), Adrian Pintea (min. 90).