Sport
Chiajna antrenată de dejeanul Adi Falub a RETROGRADAT în Liga a 2-a
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/03/adi-falub.jpg)
Dunărea Călărași a câștigat partida de pe teren propriu cu Concordia Chiajna și în urma acestui rezultat elevii antrenați de dejeanul Adrian Falub au retrogradat în liga secundă.
După o serie de ratări ale lui Honciu, D. Benzar și Enache, Dunărea a deschis scorul în minutul 76. Iancu a centrat excelent în fața porții și Luchin a înscris cu capul. În prelungiri, Dunărea și-a dublat avantajul de pe tabelă. Ammari a scăpat singur spre poarta ilfovenilor și a trimis puternic la colțul lung.
Înfrângerea cu Dunărea Călărași o trimite matematic pe Chiajna în Liga a 2-a. Ultimele două runde din Liga 1 vor fi de vacanță pentru ilfovenii antrenați de dejeanul Adrian Falub.
Dunărea a urcat pe locul 12, poziție de baraj, peste Hermannstadt. Călărășenii au 25 de puncte, unul peste sibieni și două sub Voluntari, care e pe 11, primul loc salvator.