Ştiri din zonă
Circulație în condiții de iarnă pe drumurile din județul Cluj
Publicat acum
10 anipe
de
Dorin Cociș
În cursul acestei dimineți, la nivelul judeţului Cluj nu se înregistrează drumuri judeţene închise sau blocate, circulaţia desfăşurându-se normal, în condiţii de iarnă.
În vederea asigurării unor condiţii normale de circulaţie, în ultimele 12 ore s-a acţionat pe un număr de 85 de sectoare de drumuri judeţene, cu 46 de utilaje.
În total, a fost împrăştiată o cantitate de nu mai puţin de 690 de tone de material antiderapant, inclusiv sare.
„Menţionăm faptul că lucrările de deszăpezire sunt executate de SC Diferit SRL (pe Lotul 1 – zona Huedin-Gilău) şi Asocierea Drumuri şi Poduri Judeţene Cluj SA şi Napoca Construcţii SA (pentru Lotul 2 – zona Turda şi Lotul 3 – zona Gherla-Dej)”, se precizează într-o informare a Consiliului Județean Cluj.
FOTO – Arhivă












