Ştiri din zonă
COD ROȘU de vreme severă iminentă în CINCI localități din Cluj
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/06/cod-rosu.jpg)
Meteorologii au emis COD ROȘU de vreme severă iminentă în cinci localități din județul Cluj.
Averizarea este valabilă până la ora 19:45 în Frata, Cojocna, Ceanu Mare, Mociu și Suatu. Conform ANM, se vor semnala: averse torențiale ce vor depăși 40…50 l/mp – în zona avertizată s-au acumulat cantități de apă de peste 50 l/mp, frecvente descărcări electrice, grindină și vijelii.