Social-Cultură
Colindătorii din Chiuiești, desemnați cei mai buni din județul Cluj – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
7 anipe
de
Dorin CocișColindătorii Școlii Gimnaziale Chiuieşti au reușit să se claseze pe prima poziție a podiumului la Festivalul de Colinde de la Ceanu Mare.
Luni, 18 decembrie, în localitatea Ceanu Mare, judeţul Cluj, a avut loc Festivalul – Concurs Interjudeţean de Colinde „Raza Soarelui”, eveniment aflat la cea de-a XV-a ediție.
Premiul I la secţiunea „colinde” a fost obţinut de Grupul „COLINDĂTORII DIN CHIUIEŞTI” al Şcolii Gimnaziale Chiuieşti, coordonat de profesorii Crina-Ioana Georgiu și Ioan Georgiu.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/12/LogoalbDej24190x61.png)