Eveniment
Comerciant din Jichişu de Jos, prins comercializând produse alimentare expirate
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
7 anipe
Un comerciant din comuna Jichişu de Jos a fost depistat de poliţişti în timp ce oferea spre vânzare cienţilor produse alimentare al căror termen de valabilitate era expirat.
Produsele alimentare au fost confiscate, iar societatea comercială a fost sancţionată contravenţional, conform prevederilor Legii 12/1990 privind protejarea populaţiei împotriva unor activităţi de producţie, comerţ sau prestări de servicii ilicite.