Eveniment
Copaci căzuți în Dej, în urma furtunii – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/07/copac-cazut-dej-furtuna.jpeg)
Pompierii de la Detașamentul Dej intervin în aceste momente pe strada Regina Maria din Dej, unde s-a raportat un copac căzut.
Echipajele dejene se află simultan și pe strada 1 Mai, pentru a degaja un arbore.
În localitatea Buza se vor deplasa pompierii de la Punctul de Lucru Mociu, unde un acoperiș a căzut într-o curte. O persoană a suferit atac de panică, astfel că forțele vor fi însoțite de o ambulanță SMURD.
ACTUALIZARE: ”Dej: 6 arbori degajați, un stâlp și țigle căzute de pe acoperiș. Solicitările au venit de pe străzile 1 Mai, Regina Maria, Bistriței și Ciprian Porumbescu. Solicitările au fost gestionate de către Detașamentul Dej”, a precizat ISU Cluj.