CS Unirea Dej, înfrângere în minimum de seturi cu liderul Dinamo București

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut în minimum de seturi confruntarea, din deplasare, cu liderul Diviziei A1, Dinamo București.

Partida dintre Dinamo București și CS Unirea Dej, disputată ieri după-amiază, cu începere de la ora 16, în capitală, a contat pentru a XI-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin, a doua a returului. Înaintea acestui joc, elevii lui Marius Dascălu și Tiberiu Szilagyi ocupau locul 5, cu 19 puncte acumulate, în timp ce bucureștenii se aflau pe primul loc cu 26 de puncte strânse.

Uniriștii au cedat prima rundă în 24 de minute, scor 23-25, acesta fiind de altfel și cel mai echilibrat set. Apoi, ”câinii roșii” s-au impus și mai categoric, 25-17, respectiv 25-14, iar Dinamo București – CS Unirea Dej s-a încheiat în minimum de seturi.

Pentru dejeni urmează o nouă deplasare, pe terenul formației ”U” Cluj. Meciul este programat pe 25 ianuarie.