Eveniment
Cu aproape 140 km/h prin Bunești. Avea și permisul suspendat
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/image30.jpg)
Vineri, în jurul orei 12.00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Cluj au surprins cu aparatul radar, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 44 de ani, din județul Bistrița-Năsăud, în timp ce rula cu viteza de 139 km/h pe DN1C E576, în localitatea Bunești.
De asemenea, oamenii legii au procedat la verificarea documentelor constatând că acesta are dreptul de a conduce suspendat.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii conducerea pe drumurile publice a unui vehicul pentru care legea prevede obligativitatea deţinerii permisului de conducere de către o persoană căreia exercitarea dreptului de a conduce i-a fost suspendată.