Ştiri din zonă
Cu ce sancțiune s-a ales un vitezoman care circula cu peste 170 km/h prin Jucu
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/image30.jpg)
La data de 16 februarie, în jurul orei 23.10, polițiștii Biroului Drumuri Naționale și Europene au înregistrat cu aparatul radar un conducător auto de 47 de ani, din municipiul Cluj-Napoca, care circula cu viteza de 173 km/h, pe DN1C E576, în localitatea Jucu.
Acesta fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 3.300 de lei, fiindu-i suspendat dreptul de a conduce vehicule pe o perioadă de 120 de zile.