Dansatori din Dej, medaliați la concursuri naționale și internaționale – FOTO

În primele două weekend-uri din luna Mai, dansul sportiv dejean a fost reprezentat cu succes la două concursuri importante.

În ordinea cronologică, la concursul de la Liubliana (Slovenia) perechea Kis Robert – Suciu Adriana, făcând parte din echipa națională a României, a ocupat locul 1, iar la individual aceeași pereche s-a clasat pe locul 2, la categoria 14 -15 ani open standard. În același timp, la Baia Mare, la Dance Festival, perechea formată din Pop Raul și Ghița Carla a cucerit medalia de aur, iar perechea formată din Vaida Cristian și Vădean Andreea s-a calificat în finalele competiției la categoria 8 – 9 ani debutanți.

Finalul săptămânii trecute, a consemnat prezența dansatorilor dejeni la Cupa Sătmarului – Satu Mare, obținând rezultate remarcabile:

• Ipate Mateo – Stelea Sonea locul 1

În perioada următoare, perechile clubului „Latino Angels” se pregătesc pentru concursul național de la Dej din 16 iunie și așteptăm un public numeros pentru a susține sportivii”, anunță conducerea clubului.