Debut cu gol pentru dejeanul Ciprian Deac în noul sezon de Liga 1

CFR Cluj a debutat cu dreptul în noul sezon al Ligii 1, învingând nou-promovata U Craiova 1948. Feroviarii au avut 2-0, dar au fost egalați și au avut emoții pe final.

Ciprian Deac a deschis scorul în minutul 10. Latovlevici a pasat lung, iar dejeanul a preluat în careu, l-a întors pe Kovacic și a înscris pentru 1-0. Două minute mai târziu, Tahiri a dublat avantajul clujenilor.

Surprinzător, echipa antrenată de Adrian Mutu, la primul său meci în Liga 1 după promovare, a izbutit egalarea, în urma golurilor înscrise de argentinianul Juan Francisco Bauza (22), al cărui şut a fost deviat de Denis Ciobotariu, şi de William Baeten (33).

Echipa din Gruia, care a dominat autoritar repriza secundă, a reuşit să se impună prin golul marcat de Petrila (75).